eDoręczenia – przesunięcie terminu

Szanowny Kliencie,

Informujemy, że nastąpiło kolejne przesunięcie terminu obowiązku wdrożenia eDoręczeń. Obecnie żadna grupa podmiotów nie będzie zobligowana do wdrożenia e-doręczeń przed dniem 30 marca 2024 r. Z jaką datą konkretnie wejdzie w życie obowiązek, zostanie to ogłoszone w komunikacie Ministra Cyfryzacji który zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 12 grudnia 2023 r. o doręczeniach elektronicznych,  termin określony w komunikacie nie może być wcześniejszy niż dzień 30 marca 2024 r. i późniejszy niż dzień 1 stycznia 2025 r.  Prosimy o śledzenie komunikatów (aktualności) i zmian harmonogramu pojawiających się na stronie projektu  https://www.gov.pl/web/e-doreczenia/harmonogram

W dniu 18 grudnia 2023 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw nowelizacja ustawy z dnia 12 grudnia 2023 r. o doręczeniach elektronicznych  (poz. 2699). Ustawa wchodzi w życie 19 grudnia 2023 r., tj. z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

W związku z powyższym informujemy, że dla jednostek zainteresowanych uruchomieniem integracji ze znacznym wyprzedzeniem terminu obligatoryjnego wejścia w życie,  jest już obecnie dostępna możliwość integracji systemu ZETO EZD el-Dok z platformą eDoręczeń, szczegóły po kontakcie z działem wdrożeń. Natomiast ze względu na obecne techniczne ograniczenia narzucone przez interfejsy integracji udostępnione przez platformę eDoręczenia i zapowiedziane w tym względzie zmiany,  będzie ona ulegała modyfikacjom.

Nowa wersja programu zapewni Państwu prostsze zarządzanie dokumentacją oraz usprawni przepływ informacji w organizacji. Dzięki funkcji e-doręczenia, elektroniczne przekazanie dokumentów będzie szybsze, bardziej wygodne i bezpieczniejsze. To znacznie wyeliminuje potrzebę wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, co przyspieszy procesy w Państwa jednostce.

Dodatkowo, oferujemy Państwu pełne wsparcie techniczne. Nasz zespół specjalistów jest gotowy do odpowiedzi na Państwa pytania, udzielenia porad oraz rozwiązania ewentualnych problemów. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia, aby mieć pewność, że korzystacie Państwo z programu w pełni i maksymalnie efektywnie.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem Help Desk: tel. 81 718 42 27

Powrót
Skip to content